woman doing laundry laundromat and ironing shirt animated gif معمولا هر کدام از اعضای خانواده قسمت خاصی از فضای خانه را برای لم‌دادن و تمدد اعصاب ترجیح می‌دهند. می‌توانید با گذاشتن یک کاناپه در کنج یکی از اتاق‌ها چنین فضایی را برای خودتان و دیگر اعضای خانواده فراهم کنید.

2  کاناپه‌ راحتی را  که در گوشه‌ای از یک اتاق قرار داده شده و طراحی آن‌طوری است که نهایت آسایش و راحتی را برای شخص مهیا می‌کند. این مدل کاناپه بیشتر برای استراحت کردن طراحی شده و به جرات می‌شود گفت که در زیبایی، راحتی و برخورداری از سویه‌های دکوراتیو، بی‌همتاست.

3 توجه کنید که فضای راحتی که در صدد فراهم کردنش هستید، به چه گروه سنی و به چه اتاقی اختصاص دارد. مثلا صندلی طراحی شده برای رایانه که بسیار هم راحت است، برای تماشای تلویزیون یا نویسندگی مناسب نیست؛ نه به خاطر ظاهر ناهمگون‌اش با دیگر فضاها بلکه به این دلیل که هر وسیله‌ای بسته به نوع کاربری‌اش، جنس، فرم، زاویه، تکیه‌گاه، سطح نشیمن، ارتفاع و اندازه‌ای متفاوت دارد. مثلا صندلی ناهارخوری باید به‌گونه‌ای طراحی شود که فرد در حالت نشسته، زاویه‌ای 90 درجه‌ای داشته باشد و بعد از صرف غذا صندلی را ترک کند؛ نه اینکه آن‌قدر گرم و راحت باشد که شخص در آن فرو برود و دیگر خیال بلند شدن هم نداشته باشد.

4 اگر در طول روز عادت به نوشتن دارید و یا ساعتی را به مطالعه تخصصی‌تان اختصاص داده‌اید، بهتر است میز و صندلی‌هایی را انتخاب کنید که راحتی شما را فراهم می‌کند. معمولا این صندلی‌ها با داشتن استانداردهای روز و با توجه به وضعیت صحیح بدن مانع از خمیدگی کمر و ستون مهره‌‌ها و ایجاد زانودرد می‌شوند.

5 همچنین به چیدمان فضای اتاق‌کودک نیز توجه کنید. میز و دراور اتاق کودک باید متناسب با قد او طراحی شود. جنس و رویه‌های صندلی‌ کودک نیز باید متناسب با وزن او باشد تا کمترین میزان آلرژی، صدمه و خستگی را برای او ایجاد کند.

/ 1 نظر / 3 بازدید