مبلمان آشپزخانه سبک‌های متنوعی دارد؛ سبکی را انتخاب کنید که با دیگر وسایل آشپزخانه‌تان هماهنگی داشته باشد. طرح‌های ساده، راحت و محکم را در اولویت قرار دهید. مبلمان ایده‌آل برای آشپزخانه باید محکم و مرتب باشد و به راحتی تمیز شود. چوب، فلز و پلاستیک برای این فضا بسیار مناسب‌اند.


اگر فضای آشپزخانه‌تان کوچک است، بهتر است از وسایل انعطاف‌پذیر، مانند میز و صندلی‌های تاشو استفاده کنید چرا که هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند و هم برای فضای کوچک بسیار کاربردی‌تر هستند.


صندلی‌های بلند، آشپزخانه‌های کوچک را شلوغ و به هم ریخته نشان می‌دهند. همچنین صندلی‌های آشپزخانه را به گونه‌ای انتخاب کنید که با دیگر اجزای این فضا هماهنگی داشته باشد. همان‌طور که در عکس می‌بینید، استفاده از بافت‌های براق، صاف و صیقلی باعث پدیدار شدن فضای لطیفی می‌شوند که سبب می‌شود کسی که بیشترین زمان خود را در این فضا می‌گذراند، احساس خستگی نکند.


همان‌طور که در عکس بالا می‌بینید، از درهای شیشه‌ای مات برای سه عدد از کابینت‌ها استفاده شده است، همین امر سبب شده است که فضای کوچک آشپزخانه به فضای بزرگ‌تر و زینتی مبدل شود. در پشت این درهای شیشه‌ای می‌توانید از ظروف تزیینی استفاده کنید که باعث می‌شود فضای آشپزخانه به فضایی دکوراتیو تبدیل شود.


استفاده از قفسه طبقه‌بندی‌شده چوبی که مابین فاصله یخچال فریزر و ماکروویو و کابینت تعبیه شده است، هماهنگی با کف‌پوش پارکت ایجاد کرده است و همچنین از آن فضای خالی برای قرار دادن ظروف تزیینی و دیگر وسایلی که باید در دسترس باشد، به بهترین نحو استفاده شده است.


استفاده از mdf سفید و چوبی برای رنگ کابینت‌ها، بهترین انتخاب است؛ چرا که این رنگ‌ها هم در کف و هم در دیوار تکرار شده و همین امر سبب شده است که این فضای نسبتا کوچک، بزرگ‌تر نمایان شود.
/ 0 نظر / 4 بازدید