یکی از مهم‌ترین اصولی که باید در دکوراسیون داخلی رعایت شود، استفاده صحیح و آگاهانه از فضاهای متفاوت و خالی در هر خانه‌ای است...

3 نکته زیر می‌تواند کمک‌تان کند:

1 در خیلی از خانه‌ها، فضای اتاق‌خواب‌ها مشرف به اتاق نشیمن است؛ می‌توانید برای حفظ حریم خصوصی‌تان از قفسه‌های مشبک دکوراتیو، کتابخانه‌های بلند و یا پارتیشن‌ها استفاده کنید. همان‌طور که در تصویر می‌بینید، فضای خصوصی اتاق‌خواب‏ها، تنها با پارتیشن چوبی متحرک از فضای نشیمن تفکیک شده‌است. هماهنگی موجود بین بافت چوبی مبلمان و پارتیشن‌ها، فضایی زیبا و دلنشین به وجود آورده است. لازم به ذکر است که این پاراوان‌ها از موادی مشابه چوب ساخته ‌شده‌اند تا سبک و متحرک باشند. استفاده از چوب طبیعی در ساخت این پارتیشن‌ها رایج نیست، چرا که به دلیل داشتن وزن زیاد باعث متحرک نبودن آنها می‌شود. در این تصویر استفاده از رنگ قرمز برای روکش مبلمان باعث خلق فضایی شاد در کنار رنگ تیره چوب مبلمان شده ‌است.

2 در بیشتر خانه‌های دوبلکس، معمولا از فضای زیر راه‌پله‌ در طبقه اول استفاده چندانی نمی‌شود. برای این فضای کوچک می‏توان طرحی فوق‌العاده داشت، که نه تنها به زیبایی دکوراسیون طبقه اول می‌افزاید، بلکه به فضایی کاربردی هم تبدیل می‌شود.

کافی است یک صندلی معلق را به قسمت زیرین پلکان زنجیر و متصل کنید. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، بهتر است این صندلی که به‌عنوان تاب و یا جایی برای استراحت، یا مطالعه می‌شود از آن استفاده کرد، هماهنگ با بافت و طرح نرده‌های راه‌پله و دیگر اجزای دکوراسیون خانه باشد. می‌توان با خلق چنین فضایی، فضایی را برای بازی کودکان نیز به ‌وجود آورد.

3 یکی دیگر از راهکارهای استفاده از فضای زیر پله‌ها، استفاده از کتابخانه است. اگر روی قسمتی از این دیوار، قفسه‌هایی مرتب و هماهنگ با بافت دکوراسیون نصب کنید، می‌توانید از این فضا به‌عنوان کتابخانه به بهترین نحو استفاده‌کنید.

/ 0 نظر / 2 بازدید