رنگ سبز روشن می‌تواند برای اتاق کودک بسیار مناسب و چشم‌گیر باشد، چرا که این رنگ با عنصر چوب در ارتباط است و شادابی را همیشه یادآور است. البته عده‌ای از شما دوست ندارید، رنگ اتاق کودکتان را سبز کنید. گرچه باید بدانید سبز روشن هم برای اتاق خواب پسرتان خوب است و هم دخترتان. اما اگر دوست ندارید از رنگ سبز استفاده کنید، رنگ‌های صورتی کمرنگ برای دختران و آبی کمرنگ را برای پسران استفاده کنید.

رنگ آبی کمرنگ، رنگ سردی است و با خلقیات پسران در ارتباط است و رنگ صورتی جزو رنگ‌های گرم می‌باشد که به دختر کوچولوها، اعتماد به نفس می‌بخشد.
همچنین شما می‌توانید روبالشی، رو تختی و ملحفه و... کودکانتان را به سه رنگ سبز، آبی و صورتی روشن، اختصاص دهید. چرا که فرزندان شما با دیدن این رنگ‌ها، شاداب و سرحال می‌شوند. اما بحث مهمتر وسایل بچه‌هاست، حوله، پتو، آباژور یا حتی وسایل اسباب بازی آنها، این رنگ‌ها می‌تواند با فرزندان به راحتی ارتباط برقرار کند.برای مثال تحقیقات نشان داده است که دختر بچه‌ها با عروسک‌هایی که پیراهن‌های تیره بر تن دارند، زیاد ارتباط برقرار نمی‌کنند اما با عروسک‌هایی که پیراهن‌های بنفش، نارنجی، صورتی، آبی، سبز کمرنگ و یا سفید و لیمویی کمرنگ بر تن دارند، به راحتی ارتباط برقرار می‌کنند. پسرهای 2، 3 ساله به سختی با ماشین بازی‌هایی که به رنگ سیاه هستند، ارتباط برقرار می کنند یعنی پس از یک یا دو بار، دیگر با آن ماشین‌ها بازی نمی‌کنند و سراغ اسباب‌بازی‌های دیگری می‌روند، پس چه بهتر که زمان خرید اسباب بازی برای فرزندانتان به رنگ‌آمیزی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.ضمن اینکه اگر می‌توانید و از لحاظ مالی برای شما مقرون به صرفه است، دیوارهای اتاق کودکانتان را رنگ‌آمیزی کنید، به خصوص که اگر بتوانید، هر دیوار را به یک رنگ در بیاورید البته از همان رنگ‌های روشن استفاده کنید، یک ضلع دیوار صورتی، یک ضلع دیگر آبی و ضلع دیگر سفید و... چرا که بچه‌های شما احساس راحتی و امنیت در این گونه اتاق‌ها می‌کنند.

/ 0 نظر / 25 بازدید