ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱  کلمات کلیدی: بایدهای اتاق خواب

در زندگی مدرن امروزی بیش از هر چیز باید به حفظ آرامش در اتاق خواب توجه کنید. شما باید فضایی را خلق کنید که به واسطه آن بتوانید در این اتاق به آرامش رسیده و کلیه استرس های روزانه خود را برطرف کنید.

- دوست دارید اتاق خواب شما چه شکلی داشته باشد؟
- دلتان می خواهد آنرا چگونه دکوراسیون کنید؟
- بهترین راه چیدمان اتاق خواب چیست؟
- چه آیتم هایی به عنوان اجزای اولیه باید در هر اتاق خوابی وجود داشته باشند؟

در زندگی مدرن امروزی بیش از هر چیز باید به حفظ آرامش در اتاق خواب توجه کنید. شما باید فضایی را خلق کنید که به واسطه آن بتوانید در این اتاق به آرامش رسیده و کلیه استرس های روزانه خود را برطرف کنید. در این قسمت می خواهیم چند نکته ضروری در مورد دکوراسیون اتاق خواب را برای شما ذکر می کنیم:


هسته مرکزی

در 90 % موارد نقطه مرکزی اتاق خواب تختخواب است. تخت را باید نسبت به مساحت اتاق انتخاب کنید. اگر تختخواب شما خیلی بزرگ باشد اتاق خواب کوچکتر به نظر می رسد. سعی کنید حتماً یک تشک مناسب هم تهیه کنید. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه انتخاب صحیح تشک مناسب راهنمای منزل را در این زمینه مطالعه نمایید.


zمسیر رفت آمد

وسایل اتاق خواب را طوری بچینید که مسیری برای رد شدن وجود داشته باشد.


جایگاه اختصاصی

اتاق خواب خود را تبدیل به دفتر کار، انباری، و یا سینمای خانگی نکنید و فقط از آن به عنوان اتاق خواب استفاده کنید.


رنگ

بسته به سلیقه و میل شخصی از رنگ های آرام بخش و متناسب برای اتاق خواب خود استفاده کنید. برای اتاق های کوچک که نور زیادی نمی گیرند بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنید.


شلوغی و درهم ریختگی

هر چند وقت یکبار کل فضای اتاق خواب خود را تمیز کنید و هر گونه بهم ریختگی و شلوغی را تمیز کنید. همچنین گردگیری و پاک کردن ماهانه را نیز فراموش نکنید.


بودجه

در زمان تغییردکوراسیون در اتاق خواب هیچ گاه بودجه ای را که در اختیار دارید فراموش نکنید. می توانید خیلی چیزهایی را انتخاب کنید اما باید به هزینه هایی هم که در بر دارند توجه کنید.