ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٢  کلمات کلیدی: گلها، تزیین زنده و زیبای خانه هستند

گلها، تزیین زنده و زیبای خانه هستند و هر کسی می‌تواند با دانستن نیازهای ابتدایی این گیاهان و با توجه به چند نکته ساده، از آنها نگهداری کند و از این کار لذت ببرد. با 4 نکته زیر شروع کنید:


شاخه‌های منفرد که دارای غنچه هستند در یک ظرف باریک و بلند از جلوه خاصی برخوردار خواهند شد. می‌توانید از بطرهای خالی موجود در خانه مانند شیشه‌های شربت‌های حاضری که دارای گردن بلند و درازی هستند برای اینکار استفاده کنید. اگر چند شاخه گل دارای غنچه دارید چند شیشه را در یک سینی فلزی زیبا و قدیمی خود کنار هم بچینید و فضای آنها را با برگ‌های خشک و یا برگ‌های درختان گل‌های ریز و شمع بپوشانید.


اگر می‌خواهید از فضای موجود بیشترین استفاده را بکنید و مثلاً روی پیشخوان آشپزخانه فضای کمتری را اشغال کنید می‌توانید گل‌ها را به صورت چند طبقه بیارایید. برای این کار باید از یک جا لیوانی و یا سبد مخصوص کارد و چنگال استفاده و گل‌ها را پس از قرار دادن در ظرف‌های خالی نشکن زیبا در دو طبقه از چهارچوب مورد نظر آویزان کنید. برای اینکه منظره ایجاد شده چشم نوازتر باشد می‌توانید از دو طبقه از دو نوع گیاه استفاده کنید به طوریکه در طبقه بالا بوته‌های دارای برگ‌ها و گل‌های ریز قرار بگیرد و در قسمت پایین گیاهی را که دارای شاخه‌های آویزان است قرار دهید.


جعبه‌های مخصوص گل برای قرار دادن در پشت نرده‌های پنجره‌ها هم از بهترین انتخاب‌ها می‌توانند باشند. حسن این جعبه‌ها در آن است که هم قابل حمل و نقل هستند و هم می توانید این باغچه کوچک را در هوای سرد به داخل خانه و پشت شیشه منتقل کنید و به طور دلخواه مکان آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که گیاهان در این جعبه‌ها باید به طور فشرده کاشته شوند تا زیباتر به نظر بیایند. بهتر است اول گیاهان را در جعبه‌های خالی بکارید و سپس آنها را در داخل بستری از پوشال و سنگ‌ریزه در داخل جعبه گل بچینید. این کار موجب می شود که پس از بین رفتن گل‌ها زحمت تعویض خاک به گردنتان نیفتد.


گیاهان آپارتمانی نیز برای این کار بسیار مناسب هستند: بگونیا، دیفن باخیا، فیلودندرون، کوردی لین، دراسنا، کاکتوس، پتوس، اسپاتی فیلوم، سینگونیوم در اتاق نشیمن، بنفشه آفریقایی و پاپیتال، نخل مرداب، آگلونما دراتاق غذا خوری، مارانتا، پیرومیا، فیتونیا و ژینورا در آشپزخانه و برگ عبایی، سجافی، پاپیتال، آرالیای ژاپنی و سانسوریا در پلکان بیشترین زیبایی را دارند.