ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٢  کلمات کلیدی: طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه

به هر حال بهتر است که در زمان ورود به خانه، آشپزخانه جلوی چشم نباشد چرا که این مساله می‌تواند موجب مشکلات سوء‌هاضمه و تغذیه شود. به علاوه آشپزخانه‌ای که جلوی چشم باشد، ساکنان خانه را به وقت و بی‌وقت غذا خوردن تشویق می‌کند اما راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توانند این مساله را تعدیل کنند.

1 سعی کنید کمی ابتکار به خرج دهید و ورودی آشپزخانه را با پرده‌های چوبی یا لووردراپه بپوشانید و یا شیئی فوق‌العاده چشمگیر را در نزدیکی آن قرار دهید تا نظر را به سمت خود جلب و از سمت آشپزخانه منحرف کند.

2 پنجره برای عبور و مرور نور و هوا تعبیه می‌شود و از ملزومات آشپزخانه است و طول استاندارد آن نباید کمتر از دو متر باشد اما با این حال برای تخلیه هوای داخل آشپزخانه باید از هواکش استفاده کنید.

3 یکی از مهم ترین اجزایی که در چیدمان و طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه نقش دارد، کابینت است. هم اکنون کابینت‌های متفاوتی از نظر رنگ و جنس در بازار موجود است و محدودیتی در انتخاب آن وجود ندارد. برای چیدمان مناسب آشپزخانه بهتر است رنگ دیوارها، کابینت، اجاق گاز و یخچال را مدنظر قرار دهید تا به ترکیب مناسب‌تری برسید.

4 نحوه چیدن وسایل آشپزخانه باید طوری باشد که فرد در هنگام کار از راست به چپ حرکت کند. اجاق گاز باید در وضعیت مسلط قرار گرفته باشد تا آشپز همیشه و به راحتی به ورودی تسلط داشته باشد.

5 ایجاد مثلثی که سه گوشه آن اجاق گاز، سینک و یخچال در فاصله دو تا دو و نیم متری از هم باشند از مواردی است که بهتر است رعایت شود. این ترکیب‌بندی امکان حرکت و دسترسی راحت را در محیط فراهم می‌کند اما نزدیکی اجاق گاز به پنجره بسیار خطرآفرین است.

6 ماشین ظرف‌شویی باید در طرف راست یا چپ سینک قرار گیرد.

7 گل‌های تازه، ظرفی میوه و یا گلدانی بزرگ در آشپزخانه انرژی خوشایند و شادی بخشی را وارد محیط می‌کنند و سمبل سلامت و سرزندگی هستند.