ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٢  کلمات کلیدی: رسوم قوم یا کشوری به غیر از رسوم خودمان را برای

.زمانی که رسوم قوم یا کشوری به غیر از رسوم خودمان را برای تزیین و چیدمان منزل خود انتخاب می‌کنید، فرهنگ آن ملت را بشناسید، سپس انتخاب کنید تا مجسمه الهه خشم یا نقاشی الهه مرگ را در سالن پذیرایی، روبه‌روی مهمانان قرار ندهید.


2.فرهنگ مردمان سرزمین آفتاب تابان برای چیدمان خانه‌ها، سادگی‌، بی‌پیرایگی در فضا و رعایت تواضع و قناعت در مبلمان و مواد مصرفی است. آنها به هر چه طبیعت به آنها بخشیده است، احترام می‌گذارند و از آن استفاده می‌کنند.


3.ژاپنی‌ها به حداکثر استفاده از حداقل جا معتقد هستند و اساس معماری داخلی‌ خانه‌‌ آنها فضاهایی است که دیوار ندارند و با درهای کشویی سبک از جنس چوب تقسیم‌بندی شده‌اند که می‌توانند چند اتاق را در هم ادغام کنند. این درها در ایران هم به راحتی تهیه می‌شود، به شرط آنکه شما حوصله دیوار خراب کردن در خانه را داشته باشید.


4.در عرصه مبلمان منزل، ژاپنی‌ها به چوب و سپس پارچه و کاغذ اهمیت می‌دهند. اگر اتاقی را به شیوه ژاپنی‌ زینت می‌دهید اشیای فلزی، چینی و شیشه‌ای را به فضا اضافه نکنید مگر ضروریات؛ برای مثال، ظروف چینی و شیشه.


5.میز مراسم چای شاید یکی از سمبولیک‌ترین تزیینات و دکورهای ژاپنی است. میز چوبی عریض و کوتاه است که گرم‌کن ضعیفی در وسط دارد و چای روی آن گرم نگه داشته می‌شود و اطراف آن را تشکچه‌های ساتن یا کتان رنگی برای نشستن پر کرده است. شاید محوطه نشیمن شما قابلیت این نوع دکور را دارد. می‌توانید گرم‌کن را از میز حذف کنید و پایه‌ها را کمی بلندتر بگیرید که با عادت نشستن معمول جور بیاید.


6.باسمه‌ها، نقاشی‌های طومار مانند ژاپنی است که به شیوه چاپ‌دستی آماده شده‌اند و تزیین اصلی دیوارها در دکوراسیون ژاپنی است. آنها طبیعت را به خصوص حرکت باد در خیزران یا برگ را با احترام فراوانی که به طبیعت دارند، به سادگی کامل روی طومارها ترسیم کرده و یا بازیگران کیمونوپوش نمایش‌های سنتی را به تصویر درآورده‌اند، پیش از انتخاب این قاب‌ها و نقاشی‌ها کمی با روحیات آن آشنا شوید.


7.ژاپنی‌ها، کنده‌های درخت ستون مانندی را با رنگ‌های طلایی و نوشته‌هایی به زبان ژاپنی برای چیدمان منزل به کار می‌برند. اگر قصد استفاده از این کنده‌ها را دارید، می‌توانید آنها را به پایه آباژور یا حتی خود آباژور تبدیل کنید.
8.به صرف تنوع یا مسافرت‌های فراوان، خانه را با ترکیبی از خصوصیات هند و چین و ژاپن و فرانسه و عشایر ایران ترکیب نکنید و بازار شام درست نکنید.