ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٢  کلمات کلیدی: خانه ارایی

1 اگر کمدی دارید که چند طبقه بزرگ دارد، می‌توانید درون آن را به قفسه‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. بهتر است هر طبقه را به فردی اختصاص دهید یا یک نوع از وسایل را درون آن بچینید. وسایل را طوری بچینید که قابل دیدن باشند تا فردی که از آن استفاده می‌کند برای برداشتن یک وسیله مجبور به بیرون آوردن وسایل دیگر نشود. می‌توانید قفسه‌های آماده را از مغازه تهیه کنید یا خودتان با پلاستیک یا چوب قفسه بسازید. با این کار هم کمد شما مرتب می‌شود و هم بسیاری از وسایل دورریختنی را پیدا می‌کنید و به این ترتیب فضای شما بیشتر خواهد شد.

2 برای مرتب کردن کابینت آشپزخانه، وسایلی را که به ندرت از آنها استفاده می‌کنید (مانند فنجان یا لیوان‌های مخصوص مهمان‌ یا وسایل برقی مانند آب‌میوه‌گیری یا هم‌زن)، در جعبه‌های خودشان مرتب کرده و در قفسه‌های بالای کابینت قرار دهید تا فضا در قفسه‌های پایینی برای وسایل مورد نیاز روزانه باز شود. با قرار دادن برخی ظروف مانند بشقاب‌های غذاخوری، سو‌پ‌خوری، میوه‌خوری و کاسه‌ها روی هم فضای بیشتری ایجاد کنید. برای نگهداری حبوبات ظروف مخصوص شیشه‌ای تهیه کنید و آنها را پس از پاک کردن داخل آنها بریزید.

3 بهتر است برای هر فرد کمد لباس جداگانه‌ای در نظر بگیرید اما اگر این امکان وجود ندارد، کمد را به چند قسمت مساوی تقسیم کرده و در هر قسمت لباس‌های مخصوص به یک فرد را مرتب کنید؛ مثلا یک طرف برای خانم خانه و سمت دیگر برای آقا، در قسمت وسط هم می‌توان لباس‌های کودک را مرتب کرد. بهتر است شلوارها، مانتوها و پیراهن‌ها را در چوب‌لباسی‌های متفاوت گذاشت و لباس‌هایی که با هم پوشیده می‌شوند را در یک چوب‌لباسی جا داد. برای آنکه کمد خیلی آشفته و شلوغ به نظر نرسد تنها لباس‌های فصل را در چوب‌لباسی بگذارید و بقیه را در چمدان‌ها نگهداری کنید. لباس‌های مخصوص مهمانی را در کاور قرار داده و در انتهای کمد بگذارید و لباس‌هایی که روزانه پوشیده می‌شوند را دم‌دست بگذارید تا با برداشتن آنها کمد به هم نریزد.