ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳  کلمات کلیدی: نکات ریز کدبانو

چند نکته درباره کاهو: براى این که طعم سالاد کاهو را زیاد کنید چند برگ لطیف ترب را به آن اضافه کنید. هم چنین براى رفع حشرات ریز سیاهى که در کاهو است، به آن یک قاشق غذاخورى سرکه بیفزایید و سپس آن را با آب فراوان بشویید.
برطرف کردن کپک پنیر: بارها به این مسأله برخورد کرده اید که ممکن است مقدار زیادى پنیر خریده و در یخچال نگهدارى کرده اید اما این پنیر پس از مدتى کپک مى زند. به نظر شما چکار باید کرد؟ آیا باید آن را دور ریخت؟ خیر، شما ابتدا پنیر را در یک ظرف در دار بریزید و چند حبه قند را نیز در ظرف بیندازید و در آن را خوب ببندید و آن را در گوشه اى بگذارید. پس از مدتى که ظرف را باز کردید خواهید دید که پنیرها کپک ندارند زیرا همه کپک ها جذب قند شده اند. یادتان باشد که قندها را حتماً دور بریزید!
وقتى تخته آشپزخانه جرم مى گیرد: براى پاکسازى تخته آشپزخانه که معمولاً در اثر خرد کردن سبزیجات مختلف رنگ مى گیرد کافى است تخته هاى چوبى یا پلاستیکى را با مقدارى سرکه شست وشو دهید.
برگ هاى بیرونى سبزیجات: خارجى ترین برگ هاى سبزیجات را جدا نکنید. مگر آن که برگ ها واقعاً فاسد و غیرقابل استفاده باشند زیرا این برگ ها سرشار از مواد مغذى اند.
زرده خاکسترى رنگ: اگر مى بینید زرده تخم مرغ پس از پختن، رنگى متمایل به خاکسترى یا سیاه پیدا مى کند، نگران سلامت آن نباشید این رنگ مربوط به سولفورآهن بوده و مصرفش زیانى ندارد.
قابل توجه افراد کم خون: اگر از افراد کم خون هستید یک مشت اسفناج و یک مشت جعفرى تازه را با هم خرد کنید و یک عدد هویج رنده شده را به مواد بیفزایید. سپس آن را در مقدار خیلى کم آب به مدت ۲ ساعت بخیسانید و آن را در صافى بریزید و فشار دهید. در نهایت مقدارى آب سیب درختى یا گلابى یا انگور را به آن اضافه کنید و سپس آن را بنوشید.