ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٤  کلمات کلیدی: برای از بین بردن بوی پیاز ، سیر یا ماهی
برای از بین بردن بوی پیاز ، سیر یا ماهی
وقتی گوشت ماهی یا سبزیجات بودار را روی تخته نان بری خرد می کنید بوی آنها را به خود جذب می کند . برای از بین بردن بوی پیاز ، سیر یا ماهی ، یک لیمو ترش را از وسط نصف کرده روی سطح تخته بمالید ، یا آن که خمیری از جوش شیرین و آب درست کرده و روی تخته گذاشته ، سپس آب بکشید

 
 
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱  کلمات کلیدی: بایدهای اتاق خواب

در زندگی مدرن امروزی بیش از هر چیز باید به حفظ آرامش در اتاق خواب توجه کنید. شما باید فضایی را خلق کنید که به واسطه آن بتوانید در این اتاق به آرامش رسیده و کلیه استرس های روزانه خود را برطرف کنید.

- دوست دارید اتاق خواب شما چه شکلی داشته باشد؟
- دلتان می خواهد آنرا چگونه دکوراسیون کنید؟
- بهترین راه چیدمان اتاق خواب چیست؟
- چه آیتم هایی به عنوان اجزای اولیه باید در هر اتاق خوابی وجود داشته باشند؟

در زندگی مدرن امروزی بیش از هر چیز باید به حفظ آرامش در اتاق خواب توجه کنید. شما باید فضایی را خلق کنید که به واسطه آن بتوانید در این اتاق به آرامش رسیده و کلیه استرس های روزانه خود را برطرف کنید. در این قسمت می خواهیم چند نکته ضروری در مورد دکوراسیون اتاق خواب را برای شما ذکر می کنیم:


هسته مرکزی

در 90 % موارد نقطه مرکزی اتاق خواب تختخواب است. تخت را باید نسبت به مساحت اتاق انتخاب کنید. اگر تختخواب شما خیلی بزرگ باشد اتاق خواب کوچکتر به نظر می رسد. سعی کنید حتماً یک تشک مناسب هم تهیه کنید. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه انتخاب صحیح تشک مناسب راهنمای منزل را در این زمینه مطالعه نمایید.


zمسیر رفت آمد

وسایل اتاق خواب را طوری بچینید که مسیری برای رد شدن وجود داشته باشد.


جایگاه اختصاصی

اتاق خواب خود را تبدیل به دفتر کار، انباری، و یا سینمای خانگی نکنید و فقط از آن به عنوان اتاق خواب استفاده کنید.


رنگ

بسته به سلیقه و میل شخصی از رنگ های آرام بخش و متناسب برای اتاق خواب خود استفاده کنید. برای اتاق های کوچک که نور زیادی نمی گیرند بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنید.


شلوغی و درهم ریختگی

هر چند وقت یکبار کل فضای اتاق خواب خود را تمیز کنید و هر گونه بهم ریختگی و شلوغی را تمیز کنید. همچنین گردگیری و پاک کردن ماهانه را نیز فراموش نکنید.


بودجه

در زمان تغییردکوراسیون در اتاق خواب هیچ گاه بودجه ای را که در اختیار دارید فراموش نکنید. می توانید خیلی چیزهایی را انتخاب کنید اما باید به هزینه هایی هم که در بر دارند توجه کنید.


 
 
ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢۱  کلمات کلیدی: رفع لکه های آدامس ، جوهر ، چای و

لکه جوهر
برای از بین بردن جوهر سیاه بر روی فرش یا لباس، مقداری ماست روی محل لکه ریخته و با قاشق ماست را جمع کنید. چند مرتبه این کار را تکرار کنید، لکه کاملاً از بین می رود.

لکه چای:
برای از بین بردن لکه چای، فوراً پارچه خیس را روی لکه بکشید. اگر پاک نشد، پارچه را آغشته به آب و پودر لباسشویی کنید بر روی لکه بکشید فوراً تمیز می شود.
اگر امکان شست وشوی سریع آن وجود نداشت، مقداری نمک بر روی سطح لکه بریزید و مدتی صبر کنید تا نمک آن را به خود جذب کند. سپس در صورت فراهم شدن شرایط شست وشو، آن را به روش معمول با آب گرم و مواد شوینده بشویید.
راهکار دیگر این است که سطح لکه را با اسپری مخصوص مو بپوشانید، سپس یک قطعه صابون بر روی سطح لکه بمالید و بعد آن را در آب سرد خیس کنید و بشویید.

لکه آدامس:
برای از بین بردن آدامس از شیره درخت کاج و یا روغن نباتی استفاده کنید و بعد از آن لباس را کاملاً بشویید. روش دیگر برای از بین بردن لکه آدامس از روی لباس این است که یک تکه یخ برداشته و چند مرتبه بر روی آدامس بکشید تا از روی لباس جدا شود . اگر آدامس از پارچه جدا نشد می توانید از بنزین استفاده کنید.
برای پاک کردن لکه سیاهی که از روی پرده کرکره روی لباستان مانده بود باید به روش پاک کردن لکه چربی از روی لباس عمل کنید به این ترتیب که

ابتدا با دستمال کاغذی توالت ضرباتی آرام به سطح لکه بزنید و باقیمانده لکه را به دستمال منتقل کنید. برای لباس های رنگ روشن و قابل شست وشو با ماشین، می توانید در صورت امکان آنها را در ماشین لباسشویی و درجه حرارت بالا شست وشو دهید ولی در غیر این صورت یا لکه زدایی را به خشکشویی بسپرید یا با دست شست وشو دهید.
نکته: برای جذب لکه های چربی و حتی لکه های حاصل از ریختن نوشابه، آب میوه و مانند اینها بهترین کار ریختن قشر نازکی از نمک یا پودر تالک (پودر بچه) و رها کردن لکه برای مدت نیم ساعت تا یک ساعت است. پس از طی شامپو یا کف حاصل از کمی مایع ظرفشویی و آب شست وشو دهید. البته مرحله فوق را می توانید چند بار تکرار کنید.


 
 
ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: قبل بدانید چه غذایی را می‌خواهید درست کنید

food processor animated gifmicrowave animated gifwoman baking animated gif


 
 
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه

kitchen sink and cabinets overlook window 24 hours animated jpg


 
 
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نکاتی در مورد ماشین لباسشویی

clothes washer animated gif


 
 
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: ماشین لباس‌شویی می‌تواند شما را بیمار کند

clothes washer animated gif


 
 
ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: فضای اتاق را در نظر بگیرید و مبل‌ها را طوری بچینید


 
 
ساعت ٦:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نکات ریز کدبانو


 
 
ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نخستین موضوع در نگهداری و بالا بردن عمر مفید یخچال


 
 
ساعت ٦:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: خطاهای هشت‌گانه در محوطه آشپزخانه

kitchen cabinets and appliances animated gif


 
 
ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: قرار دادن مواد غذایی در یخچال باعث رشد کندتر باکتر


 
 
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: ایمنی آشپزخانه

stove-top animated gif

در اکثر خانه ها آشپزخانه قلبِ زندگیِ خانوادگی است. همچنین تامین امنیت این محل یکی از مهمترین مسائل در جهت حفظ سلامت کودک است. در هر آشپزخانه معمولی خطرات پنهانی وجود دارند که می توانند سلامت کودک را تهدید کنند، اما شما با طراحی مناسب و انجام تغییرات لازم می توانید سلامت کودک را تامین کنید. در اینجا برخی موارد که می توانند برای طراحی یک آشپزخانۀ امن و به درد بخور کاربرد داشته باشند ارائه شده اند.

 

- وسایل شیشه ای و چینی های گران قیمت را در کابینتهای دربسته یا قفسه های بالا و دور از دسترس کودک نگهداری کنید.

 

- شما باید از خطراتی که مواد تمیزکننده خانگی برای کودک دارند آگاه باشید. از موادی استفاده کنید که کمترین میزان سمیت را داشته باشند، آنها را در یک محل امن و قفل شده به نحوی که توجه کودک را جلب نکنند، نگهداری کنید.

 

- چاقوها و دیگر ابزارهای تیز مانند تیغه های میکسرهای برقی را در کشوهای قفل دار قرار دهید. البته برخی کودکان می توانند قفلهای ایمنی را باز کنند. اگر کودک شما یاد گرفت که چگونه قفلهای معمولی را باز کند، باید یک روش جایگزین برای نگهداری مواد و وسایل خطرناک پیدا کنید. شما می توانید از قفسه هایی با قفل و کلید برای نگهداری وسایل و مواد خطرناک استفاده کنید یا آنها را در جایی دور از دسترس کودک قرار دهید. همچنین می توانید با استفاده از یک در کوچکِ ایمنی نگذارید کودک به آشپزخانه وارد شود. در این صورت باید هنگام کار در آشپزخانه کودک را در محلی قرار دهید که کاملا در میدان دید شما باشد تا هم از او مراقبت کنید و هم او بتواند شما را ببیند.

 

- لیوانها، چاقوها، غذاها و نوشیدنی های داغ را دور از لبه میز قرار دهید. از رومیزی یا چیزهای دیگر مشابه هم استفاده نکنید، زیرا کودک می تواند آنها را بکشد و هرچه روی میز است روی خودش بریزد.

 

- شما می توانید یک قفسه را که ایمن بوده و چیز خطرناکی داخل آن نباشد و از اجاق گاز نیز دور باشد به کودک نشان دهید تا آن را باز کرده و محتویات درون آن را به هم بریزد. احتمالا خواهید دید که پس از این کودک به باز کردن و به هم ریختن محتویات قفسه های دیگر تمایلی نشان نخواهد داد، مگر اینکه شما دربِ آنها را باز بگذارید. در درونِ آن قفسه چیزهای جالب و ایمن را قرار دهید: ماهی تابۀ کوچک و سبک قاشق چوبی، بشقابهای پلاستیکی یا استیل و سطل ماست خالی. گاهی اوقات هم چیزهای داخل قفسه را عوض کنید تا برای کودکتان تنوع ایجاد کنید!

 

- از شعله های عقبی اجاق گاز استفاده کنید و اگر مجبور به استفاده از شعله های جلو هستید، هنگام استفاده از اجاق گاز دستۀ ماهی تابه  یا قابلمه را رو به بیرون قرار ندهید. استفاده از کلید یا دستگیرۀ ایمنی، مانع از روشن شدن اجاقِ گاز یا مایکروفر می شود. درِ سطل آشغال، سطل بازیافت، ماشین رختشویی و ماشین ظرفشویی را ببندید و هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید کلید یا دستگیرۀ ایمنی را فعال کنید.

 

- یک کپسول آتش نشانی را در مکانی که احتمال آتش سوزی در آن بیشتر است، مثلاً در آشپزخانه یا در نزدیکی بخاری یا شومینه قرار دهید. اما تنها در صورتی برای خاموش کردن آتش سوزی اقدام کنید که آتش کم و محدود باشد. در غیر این صورت سریعا کودک را از منزل خارج کرده و سپس با آتش نشانی تماس بگیرید.

 

- هنگامی که کودک بر روی صندلی مخصوص کودک نشسته است هرگز او را تنها نگذارید. و همواره از کمربند یا نوار ایمنی استفاده کنید. در صورتی که صندلیِ کودکِ شما کمربند ایمنی ندارد یکی خریده و آن را به صندلی وصل کنید تا بتوانید مرتب از آن استفاده کنید.

 

- هنگامی که در یک دست نوشیدنی داغ دارید هرگز کودک خود را روی دست دیگر نگه ندارید. از رویِ سرِ کودک به دیگران نوشیدنی تعارف نکنید و هنگام شیر دادن به کودک، خودتان هم نوشیدنیِ داغ نخورید. نوشیدنیهای داغ را از دسترس کودک دور نگه دارید. از یک دستۀ عایق و سیمی برای کتری استفاده کرده و کتری را روی شعله عقب اجاق گاز قرار دهید.

 

-  یک پارک مخصوص کودک یا اتاقک اسباب بازی می تواند مکان مناسب و ایمنی باشد که کودک خود را برای مدتی کوتاه (مثلا هنگامی که می خواهید یک کار ضروری ولی احتمالا خطرناک را انجام دهید) به تنهایی در آن قرار دهید. اگر هنوز کودک شما آنقدر بزرگ نشده است که هنگامی که به او می گویید کمی دورتر بایستد، حرف شما را گوش کند، می توانید پارک بازی او را در گوشه اتاق یا محل کار خود قرار دهید تا ضمن انجام کار خود مراقب او هم باشید. 
 
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: تنوع بافت‌های به کار رفته در اجزای دکوراسیون به زی


 
 
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: دستمال‌ها و اسنفج‌های جادویی را


 
 
ساعت ٦:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: یک پرده سنتی درست کنید


 
 
ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن خانه

house animation


 
 
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: یک پرده سنتی درست کنید


 
 
ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: مهم‌ترین اصولی که باید در دکوراسیون داخلی


 
 
ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: کمدهای لباس یکی از جاهایی است که گرد و غبار


 
 
ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: کاربرد پرده‌های متفاوت و جدید در خانه‌آرایی


 
 
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: خطاهای هشت‌گانه در محوطه آشپزخانه

kitchen sink and cabinets overlook window 24 hours animated jpg


 
 
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نکاتی در مورد اطو کشیدن

woman ironing clothes animated gif


 
 
ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: دکوراسیون» آرامش را به منزلتان هدیه بدهید

grandfather clock with swinging pendulum animated gif


 
 
ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نکته های خانه داری

large desk with globe books and oil lamp animated gif


 
 
ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٧  کلمات کلیدی: نکات مربوط به آماده کردن خانه برای ماه‏های سرد،