ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٤  کلمات کلیدی: دکوراسیون خانه ییلاقی


 
 
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٤  کلمات کلیدی: مدل پرده


 
 
ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳  کلمات کلیدی: مدیریت کدبانو گری

یکی از مهمترین اصول خانه داری نظم و ترتیب دادن به کارها است. جهت ایجاد نظم، تقسیم وقت را بیاموزید و برای انجام کارهای خانه زمان بندی کنید. در این صورت به بهترین نحو می توانید برای خود برنامه ای تنظیم نمایید که هم بتوانید به کارهای روزمره منزل بپردازید و هم برای خودتان وقت بگذارید و چهره های شاد و بشاش داشته باشید.

 

- یک دفترچه یادداشت و قلم برای خود تهیه نمایید و مطالب مهمی را که ممکن است فراموش شوند فوراً در آن بنویسید.

 

- برای اداره امور خانه لازم است که افراد خانواده با شما همکاری کنند. پس لیستی تهیه کنید و کارهایی که باید انجام شود در آن گنجانیده و زمان انجام آن را تعیین کنید.

در هنگام خرید به کیفیت، تاریخ تولید و انقضا و قیمت اجناس توجه داشته باشید تا بتوانید اجناسی با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تهیه کنید.

- صورت روزانه کارهایی را که باید انجام دهید در دفتر یادداشت نمایید و در انجام کارهای منزل برنامه ریزی کنید.

 

- در مورد خواص مواد غذایی مطالعه کنید و براساس ارزش غذایی آنها برنامه غذایی خانواده را تنظیم نمایید. زیرا غذایی که یک بانوی خانه دار تهیه می کند باید دارای ویتامین و کالری مورد نیاز بدن باشد تا سلامت خانواده بخصوص فرزندان را تضمین نماید.

 

- در برنامه هفتگی نام غذا را ننویسید. . در این برنامه غذایی برنامه صبحانه حذف شده است، زیرا مواد صبحانه شامل نان، شیر، تخم مرغ، کره و مربا و آبمیوه می باشد که خوردن آنها ضروری است و تکرار روزانه آنها قابل تحمل است.

روزهای هفته          نهار                                 شام

 

شنبه                     یک نوع پلوی مخلوط         یک نوع کوکو

یکشنبه                 نوعی آش                        خوراک

دوشنبه                 یک نوع چلوکباب               سوپ سبک

سه شنبه              ماکارونی، لازانیا               نوع کتلت

چهارشنبه             نوعی چلوخورش              ساندویچ

پنجشنبه               آبگوشت، کوفته               نوعی بورانی یا غذای حاضری

جمعه                  یک نوع ماهی، مرغ           پیتزا، املت

- اگر برای پخت غذا از کتاب آشپزی استفاده می کنید بهتر است دستور غذای مورد نظر را در یک کاغذ یادداشت کرده و در آشپزخانه به دیوار نصب نمایید. این کار از کثیف شدن کتاب آشپزی جلوگیری می کند همچنین استفاده از آن بسیار راحت تر است.

اگر خانه داری شما طبق برنامه باشد می توانید زمانی را نیز به خود اختصاص دهید و از این اوقات برای تفریحات سالمی مانند ورزش، یادگیری هنرهای دستی و از همه مهم تر مطالعه استفاده کنید.

- در هنگام آشپزی جهت رعایت بهداشت بهتر است موی سرتان را ببندید و از کلاه و پیش بند و دستکش استفاده نمایید.

 

- برای پخت غذا همیشه سعی کنید از مواد اولیه تازه و با کیفیت استفاده کنید.

 

- غذا را با صبر و حوصله بپزید چون هرچه شعله اجاق آهسته تر باشد غذا خوشمزه تر می شود.

 

- در آشپزخانه یک دفتر یادداشت داشته باشید و هر گاه مواد خوراکی یا وسیله ای در آشپزخانه تمام شد سریعاً در آن یادداشت نمایید تا در خرید بعدی تهیه کنید.

 

- با توجه به برنامه غذایی، مواد اولیه مورد لزوم برای چند غذای بعدی را بررسی کنید و در صورت موجود نبودن به فکر تهیه آن باشید.

 

- در وقت صرفه جویی کنید و از اتلاف انرژی خود بکاهید. مثلاً زمانی که در آشپزخانه مشغول کار هستید، گوش تلفن را در نزدیکترین محل به آشپزخانه قرار دهید تا رفت و آمد زیادی شما را خسته نکرده و از انرژی شما برای انجام کارها نکاهد.

در مسائل اقتصادی خانواده آدمی حسابگر باشید و هیچ گاه بدون فکر چیزی را نخرید.

- در هنگام انجام کار منزل از فکر و خیال بیهوده بپرهیزید و ذهنتان را متمرکز کنید چون در غیر اینصورت به مرور زمان به کدبانویی تنبل و نامنظم تبدیل خواهید شد.

 

- کارهایتان را با علاقه و دقت و به موقع و بدون تعلل انجام دهید.

 

- به نظافت و بهداشت منزل بسیار توجه نمایید.

 

- در هنگام انجام دادن کارها پس از استفاده از هر وسیله بلافاصله آن را به دقت تمیز نموده و در جای خود قرار دهید.

 

- مواظبت از وسایل منزل باعث دوام آنها شده و شما را از خریدن مجدد آنها بی نیاز می کند.

 

- در مخارج خانه برنامه ریزی درست و صرفه جویی به دور از خساست انجام دهید و از این طریق در ماه مقداری پول هر چند ناچیز پس انداز نمایید.

 

- هرگز اوراق، قبض، رسید و نامه های مختلف را به امان خدا رها نکنید بلکه برچسب موضوع، آنها را دسته بندی کنید. مثلاً صورت حساب آب و برق را پس از پرداخت در پوشه هزینه های پرداخت شده قرار دهید.

 

- با اندکی دقت و توجه می توانید مصرف آب، برق، تلفن و گاز منزل را کاهش دهید و از هزینه ها بصورت قابل توجهی بکاهید.

 

- سعی کنید هزینه هایتان را با بالا رفتن درآمدتان افزایش ندهید. (


 
 
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳  کلمات کلیدی: نکات ریز کدبانو

هنگام گذاشتن هویج در یخچال، سر آن را ببرید با این کار هویج مدت بیشتری تازه می‌ماند و دیرتر پلاسیده می‌شود.

-اگر می‌خواهید چایتان زود آماده شود به اندازه یک استکان آب در کتری بریزید و بگذارید تا جوش بیاید. زمانی که جوشید  چای را دم کنید و بعد کتری را پرکنید  و بگذارید تا بجوشد. زمانی که به جوش آمد، چای غلیظ درست شده را رقیق کنید.  و دیگر نیاز به زمان بیشتری برای دم کشیدن نیست.

-به وسیله خمیردندان می توانید خش‌های ظروف بلوری را صیقل دهید و محو کنید.

-اگر آب گوشت را قبل از پخت بگیرید، در زمان پختن (به ویژه به شیوه بیفتک) کمتر سفت می‌شود.

-اگر سوراخ‌های اتوی بخار گرفته است، می توانید نصف استکان سرکه در آن بریزید و بگذارید یک شب بماند.

-تلفن منزل را با محلول الکل تمیز کنید تا هم تمیز و هم ضدعفونی شود تا از میکروب‌های منتقل شده به وسیله افرادی که با آن گفتگو کرده‌اند در امان بمانید. این روش را در مورد تلفن محل کار خود نیز می‌توانید انجام دهید.

-اگر  می خواهید گوشت ترد شود روی آن  مخلوط سرکه و روغن زیتون بمالید و بگذارید ۲ ساعت بماند.

-اگر می‌خواهید طعم گوجه فرنگی به هنگام پخت عوض نشود، نصف قاشق چایخوری شکر به آن اضافه نمایید.

-اگر می‌خواهید به آسانی پوست گوجه فرنگی را بکنید، ابتدابا نوک چاقو شیارهایی روی پوست آن ایجاد نمایید سپس آن را در آب جوش قرار دهید و بعد در آب یخ قرار دهید.

-برای اینکه  گل کلم زمان پختن سفید شود، باید زمان پخت کمی شیر به آن اضافه نمایید.

-برای برطرف کردن بوی بد یخچال یک ظرف جوش شیرین در آن بگذارید تا بوی بد از بین برود.

-داخل کیسه نان یک ساقه کرفس بگذارید تا مدت بیشتری نان را تازه نگه دارید.

-برای اینکه موز مدت زمان بیشتری باقی بماند و خراب و سیاه نشود آن را در فویل آلومینیومی پیچیده و سپس در یخچال بگذارید.

-برای اینکه بتوانید د مغز گردو را درسته از پوست آن  خارج کنید، گردوها را یک شبانه‌روز در آب نمک خیس کنید و سپس آنها را بشکنید.


 
 
ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۳  کلمات کلیدی: نکات ریز کدبانو

چند نکته درباره کاهو: براى این که طعم سالاد کاهو را زیاد کنید چند برگ لطیف ترب را به آن اضافه کنید. هم چنین براى رفع حشرات ریز سیاهى که در کاهو است، به آن یک قاشق غذاخورى سرکه بیفزایید و سپس آن را با آب فراوان بشویید.
برطرف کردن کپک پنیر: بارها به این مسأله برخورد کرده اید که ممکن است مقدار زیادى پنیر خریده و در یخچال نگهدارى کرده اید اما این پنیر پس از مدتى کپک مى زند. به نظر شما چکار باید کرد؟ آیا باید آن را دور ریخت؟ خیر، شما ابتدا پنیر را در یک ظرف در دار بریزید و چند حبه قند را نیز در ظرف بیندازید و در آن را خوب ببندید و آن را در گوشه اى بگذارید. پس از مدتى که ظرف را باز کردید خواهید دید که پنیرها کپک ندارند زیرا همه کپک ها جذب قند شده اند. یادتان باشد که قندها را حتماً دور بریزید!
وقتى تخته آشپزخانه جرم مى گیرد: براى پاکسازى تخته آشپزخانه که معمولاً در اثر خرد کردن سبزیجات مختلف رنگ مى گیرد کافى است تخته هاى چوبى یا پلاستیکى را با مقدارى سرکه شست وشو دهید.
برگ هاى بیرونى سبزیجات: خارجى ترین برگ هاى سبزیجات را جدا نکنید. مگر آن که برگ ها واقعاً فاسد و غیرقابل استفاده باشند زیرا این برگ ها سرشار از مواد مغذى اند.
زرده خاکسترى رنگ: اگر مى بینید زرده تخم مرغ پس از پختن، رنگى متمایل به خاکسترى یا سیاه پیدا مى کند، نگران سلامت آن نباشید این رنگ مربوط به سولفورآهن بوده و مصرفش زیانى ندارد.
قابل توجه افراد کم خون: اگر از افراد کم خون هستید یک مشت اسفناج و یک مشت جعفرى تازه را با هم خرد کنید و یک عدد هویج رنده شده را به مواد بیفزایید. سپس آن را در مقدار خیلى کم آب به مدت ۲ ساعت بخیسانید و آن را در صافى بریزید و فشار دهید. در نهایت مقدارى آب سیب درختى یا گلابى یا انگور را به آن اضافه کنید و سپس آن را بنوشید.